Pokyny Mléko štěně

Pro zajištění správné hygieny vždy používejte čisté nástroje a vyvařte láhev i dudlík.

puppymilk - 12001-Farm-Food-No1-100gr-met-schepje.pngPro přípravu správného množství mléka smíchejte přibližně 7,5 gramu Farm Food No. 1 s 25 ml vody nebo 30 gramů Farm Food No. 1 na 100 ml vody. Protože se časem zvyšuje hustota prášku, je vhodné vždy zvážit správné množství pomocí vah.

  • Prášek rozmíchejte v teplé vodě (40-50°C).
  • Nechejte mléko vychladnout na ± 38°C.

Denní množství mléka, které štěně/kotě potřebuje, závisí na jeho váze. Přibližné hodnoty: štěňata 15 ml rozpuštěného mléka na 100 gramů tělesné váhy na den a koťata 20 ml rozpuštěného mléka na 100 gramů tělesné váhy na den.

Například štěně, které váží 300 gramů, potřebuje přibližně 3 x 15 = 45 ml mléka na den a kotě, které váží 80 gramů, potřebuje přibližně 0,8 x 20 = 16 ml na den.

Mládě krmte tak, aby bylo spokojené, pokud se nejedná o první krmení. V tomto případě krmte méně, ale častěji.

Rady týkající se krmení, když chybí mateřské mléko

Pro mláďata savců je velmi důležité, aby byla krmena pravidelně.

Pokud fena zpočátku nemá mléko, je velmi obtížné odhadnout, jestli si štěně vzalo od matky nějaké mléko. Proto je velmi důležité vyhodnotit potřebu mláděte a je důležité doplnit potravu přípravkem Farm Food No. 1.

Vždy se snažte, aby mláďata pila od své matky.

Štěňata, koťata a další novorození savci, kteří jsou mladší než jeden týden, se musí krmit každé dvě hodiny, desetkrát denně. Po sedmi dnech můžete krmit po 2 ½ hodinách a po čtrnácti dnech každé 3 hodiny. Obvykle je možné v noci vynechat jedno nebo dvě krmení.

Rady týkající se krmení, jestliže není dostatek mateřského mléka

Pokud má matka příliš málo mléka nebo pokud je velký počet mláďat, je důležité doplnit stravu o přípravek Farm Food No. 1.

Pokud jde o požadované protilátky, je důležité, aby štěňata, koťata a/nebo další novorozená mláďata dostávala co nejvíce mateřského mléka, zejména v prvním týdnu. Z tohoto důvodu je velmi důležité podporovat, aby novorozená zvířata pila střídavě od své matky.

puppymilk - Family-jack-russel-terrier-iStock-491965775.jpgNejjednodušším způsobem, jak tohoto cíle dosáhnout, je rozdělit množství prášku určeného na litr do dvou litrů, takže se tím vyhoví požadavkům na množství tekutiny a současně je přítomna i část živin. Jestliže mláďata dostatečně nepijí (nebo nejsou ochotna pít), můžete vždy doplnit krmení o Farm Food No. 1. Pokud je to nutné, můžete v druhém týdnu přejít na standardní dávkování.

Je velmi obtížné odhadnout, kolik mléka mládě vypije od matky a zda dobře pijí všechna mláďata. Proto je velmi důležité sledovat potřebu každého mláděte individuálně.

DŮLEŽITÉ: Při krmení buďte pozorní! Mláďata nejsou všechna stejná.

Po každém krmení masírujte štěňatům, koťatům a/nebo dalším novorozeným mláďatům bříška, usnadníte tím vyměšování!

Vhodné také pro matku

Během březosti a období kojení potřebuje fena velké množství živin, a proto může kromě běžné stravy také pít Farm Food No. 1 jako doplňkové krmivo, aby získala dostatek sil a aby se podpořila tvorba mléka.