Převádění štěňat na pevnou stravu.

“Bez střevní flory není dobré zdraví” je slogan, který podle našich zkušeností získává stále větší důležitost. Setkáváme se s rostoucím počtem průjmových onemocnění a střevních problémů (a nejen u štěňat), které jsou důsledkem málo vyvinuté střevní flory. Hovoříme o málo vyvinuté střevní floře, jestliže nejsou v dostatečném množství přítomné různé kolonie bakterií. V takovém případě se potrava řádně nestráví a začne se rozkládat, což vede k fermentaci v tlustém střevě. Tím vznikne průjem a pes se dostane do začarovaného kruhu, z něhož je těžké se vymanit bez přirozeného přístupu.

Dobré zdraví vyžaduje správnou střevní floru.

První věc, která je důležitá pro dobré zdraví, je rozvinutí stabilní střevní flory v raném stadiu. Z tohoto hlediska jsou ještě důležité 3 skutečnosti!

  • Štěňata se narodí bez jakékoliv střevní flory.
  • V průběhu štěněčího období se musí rozvinout střevní flora prostřednictvím příjmu prospěšných bakterií prostřednictvím mleziva (kolostra).
  • Všechny druhy sušené potravy (včetně Farm Food HE) jsou dle definice sterilní a proto nerozvíjejí střevní floru.

darmflora - Anatomy-of-a-dog-Magnify-Combined.pngS ohledem na výše zmíněné skutečnosti také standardně doporučujeme, aby krmivo pro štěňata vedle přísunu živin umožňovalo rozvoj stabilní střevní flory.

Pro rozvoj a udržování správné a stabilní střevní flory je velmi důležité, aby psi získali zvenčí, prostřednictvím zažívání, správné bakterie. Psi nemusí být v kontaktu s těmito bakteriemi při každodenním krmení. Ze zkušenosti víme, že u psů se dostatečně stabilizuje střevní flora, pokud přijdou do styku s trusem býložravců (králičí trus, ovčí trus atd.).

Ale protože ne všichni psi a zvláště ne všechna štěňata k němu mají přístup, vždy radíme doplňovat krmení štěňat až do šesti týdnů pouze zcela čerstvým masem.

Mezitím stále více chovatelů se řídí našimi radami a dodržují je. Ze zkušenosti víme, že kombinace čerstvého masa, založená na hovězím a kontaminovaném bachoru, jako je Farm Food Fresh Tripe & Heart Complete, přináší nejlepší výsledek.

Štěňata převádějte na pevnou stravu ve třech krocích

Krok 1 – od tří týdnů

Vždy štěňatům připravte čerstvou pitnou vodu.

Od tří až čtyř týdnů začněte s doplňkovým krmením štěňat, rozděleným zpočátku do alespoň pěti krmení za den. Začněte s Farm Food Fresh Beef Complete a nechejte štěňata, aby si zvykla na prospěšné bakterie. Postupně snižujte množství mléka a zvyšujte množství čerstvého masa.

Asi od pěti týdnů můžete míchat Farm Food Fresh Beef Complete s troškou Farm Food Fresh Tripe & Heart Complete. Pro tento účel jsou k dostání, vedle krabiček s obsahem 400 gramů, také pohodlné malé párečky o váze 110 gramů.

Pokračujte s množstvím krmení za den, ale vždy snižte množství mléka.

Krok 2 – od 6 do 8 týdnů

Mezi 6. a 8. týdnem můžete pomalu přecházet na suché krmivo pro psy Farm Food HE.

Během těchto dvou týdnů se pomalu snižuje podávání Farm Food Fresh Tripe & Heart Complete a krmí se zvyšujícím se množstvím Farm Food HE (stále rozděleným do alespoň pěti porcí za den). Kvalita vyměšování určuje poměr mezi čerstvým masem a Farm Food HE. Sledujte podrobně štěňata a krmte je přiměřeně.

Jedinou věcí, kterou je třeba si zapamatovat, je následující vztah: 50 gramů Farm Food Fresh se rovná 25 gramům Farm Food HE.

Krok 3 – od 8 týdnů

Od 8. týdne až do přibližně osmi měsíců nahrazujte Farm Food HE dva dny v týdnu čerstvým masem Farm Food Fresh Tripe & Heart Complete.

Protože Farm Food HE je stlačené suché krmivo (stejně jako naše čerstvé maso založené na hovězím mase) můžete bez problémů míchat Farm Food Fresh s Farm Food HE. Platí stejný vztah, 50 gramů Farm Food Fresh se rovná 25 gramům Farm Food HE.

Poté můžete podávat Farm Food Fresh Tripe & Heart Complete alespoň jednou týdně do doby, než bude pes dospělý (do věku 18 až 24 měsíců).

Pro udržení střevní flory navíc doporučujeme podávat dospělým psům jeden den v týdnu čerstvé maso (Farm Food Fresh Tripe & Heart Complete).

Tento ‘den, kdy se podává čerstvé maso’ zajišťuje udržení střevní flory, psovi můžete podávat Farm Food Fresh i častěji.

Farm Food HE produktu