Náš příběh

Společnost Farm Food je již od svého počátku rodinný podnik. V první fázi jej několik let provozoval ing. Gerrit de Weerd společně se svou ženou a dvěma syny, kteří tehdy ještě studovali.

 • Přírodní lisované krmivo pro psy

  Vzhledem ke zkušenostem a znalostem v oblasti všeobecné výživy zvířat (v Nizozemsku i v zahraničí) se v roce 1982 ing. Gerrit de Weerd podílel na vývoji psího krmiva, které se mělo stát neutrálním testovacím krmivem během průzkumu kvality různých psích krmiv, které byly v té době na trhu. Výsledkem jsou lisované granule na bázi nizozemského hovězího masa, které se hodí ke konzumaci člověkem, bez jakýchkoliv dalších přísad, jako jsou barviva, ochucovadla, antioxidanty apod.

  Hlavním požadavkem bylo, aby krmivo bylo vhodné pro psy bez rozdílu věku a kondice. Argumentem tohoto rozhodnutí byla prostá skutečnost, že se všechny divoké psovité šelmy žijící ve volné přírodě bez rozdílu věku živí podle potřeby z kořisti, která je právě k dispozici.

 • Farm Food High Energy

  Po ukončení dvouletého testu v roce 1984 se ukázalo, že někteří chovatelé chtěli toto neutrální krmivo pro všechny věkové kategorie i nadále používat pro jeho vynikající vlastnosti. Z tohoto důvodu padlo rozhodnutí uvést toto testovací krmivo v malém měřítku na trh pod názvem Farm Food HE. Od roku 1984 se tak pozitivní reakce spokojených zákazníků postaraly o stabilní růst značky.

  Složení krmiva se od počátku výroby v zásadě nezměnilo a neustále přicházejí pozitivní ohlasy od spotřebitelů. Pokud začnete krmivo Farm Food HE podávat starším psům, k nejpozoruhodnějším a často se vyskytujícím výsledkům patří změna, kdy se zdá, jako by psi najednou omládli. Obecně lze říci, že se pes může dožít věku přes 10 let.

  V průběhu let došlo samozřejmě k vylepšení krmiva Farm Food HE z vlastního i vědeckého hlediska, ale vždy byla dodržena původní filozofie „za všech okolností jeden druh krmiva pro psy všech věkových kategorií“.

 • Farm Food Rawhide

  V průběhu let se zvýšila poptávka po žvýkacích produktech, jejichž kvalita by odpovídala filozofii krmiv Farm Food a které by se tak mohly podávat psům v kombinaci s krmivy Farm Food, aniž by byl ohrožen jejich zdravotní stav. Vhodný výrobek byl nalezen až v jižní Americe, kde se podkožní tkáň volně se pasoucího jatečního dobytka zpracovává na žvýkací produkty. Farm Food Rawhide je přírodní produkt, jež zaručeně neobsahuje žádné přísady a ani těžké kovy. Za nejdůležitější funkci tohoto žvýkacího produktu můžeme považovat skutečnost, že funguje jako zubní kartáček. Během žvýkání se uvolňuje kolagen, který pomáhá při prevenci a/nebo snížení výskytu zubního plaku.

 • Zaměření na trh s psími krmivy

  Až do roku 2001 byl Gerrit de Weerd zčásti aktivní jako konzultant pro výživu zvířat v Nizozemsku i zahraničí. V roce 2001 se rozhodl plně se soustředit na trh s psími krmivy a začal pracovat pro společnost Farm Food B.V. na plný úvazek.

 • Farm Food No.1, sušené mléko pro štěňata a koťata

  V roce 2005 jsme nabídku rozšířili o nový produkt podle zcela nového konceptu. Jedná se o sušené mléko získávané z plnotučného kozího mléka určeného ke konzumaci člověkem (namísto obvykle používaného odstředěného kravského mléka). Ačkoliv byl tento produkt původně určen pouze pro štěňata a koťata, zjistilo se, že mléko překvapivě prospívá i dalším malým savcům, jako jsou například králíci, veverky, ježci, činčily, myši apod. Farm Food č .1 je opravdu jedinečný produkt patentovaný pod číslem 1029707.

 • Farm Food Fresh, hlubokozmrazené kompletní krmivo

  V roce 2008 uvedla společnost Farm Food na trh vlastní řadu čerstvého masa. Společnost Farm Food vždy doporučuje podávat kromě kompletního suchého krmiva jednou týdně rovněž čerstvé maso na bázi syrových drštěk, aby byla podpořena optimální funkce střevní flóry. Pro lidstvo platí známé pořekadlo „zdraví začíná ve střevech“ a tím samým se také můžeme řídit v případě psů. Nabídka čerstvého masa je v současné době velice široká a liší se v kvalitě. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli produkovat vlastní řadu masa.

 • Farm Food Trainers

  Tým společnosti Farm Food dlouho pracoval na přírodním pamlsku pro psy, který by byl rovněž zdravý. Výsledkem je přírodní sušení hovězí srdce nakrájené na malé, praktické kousky. Rovněž tento výrobek se u majitelů psů i psů samotných setkal s pozitivním ohlasem.

 • Farm Food Antlers

  V roce 2012 byl do nabídky zařazen zcela nový žvýkací produkt. Jedná se o shozené jelení paroží: produkt, který dokonale odpovídá filozofii společnosti Farm Food, která se vrací k původním kořenům psů, divokým psovitým šelmám. V přírodě žijící divoké psovité šelmy s určitostí používají jelení paroží, aby uspokojily svou potřebu žvýkat. Kromě toho je to rovněž velmi šetrný produkt, který díky své pevné struktuře prodlouží psům potěšení při žvýkání. Řezané paroží je k dostání v několika rozměrech.

 • Společnost Farm Food současnosti

  Společnost Farm Food je již od svého počátku rodinný podnik. V první fázi jej několik let provozoval ing. Gerrit de Weerd společně se svou ženou a dvěma syny. Synové před několika lety dostudovali a oba jsou zaměstnanci společnosti. Na přípravě výrobků Farm Food se podílí celkem 14 lidí. Výrobky se pak nejen v Nizozemsku, ale i v celé Evropě dostanou tam, kam patří: ke všem milovníkům psů, kteří chtějí pro svého čtyřnohého kamaráda jen to nejlepší.

 • 1982
 • 1984
 • 1996
 • 2001
 • 2005
 • 2008
 • 2011
 • 2012
 • 2019

Naše výrobky

Farm Food HE Classic

Vzhledem ke zkušenostem a znalostem v oblasti všeobecné výživy zvířat (v Nizozemsku i v zahraničí) se v roce 1982 ing. Gerrit de Weerd podílel na vývoji psího krmiva, které se mělo stát neutrálním testovacím krmivem během průzkumu kvality různých psích krmiv, které byly v té době na trhu. Výsledkem jsou lisované granule na bázi nizozemského...

Čtěte dál

Farm Food Trainers

Ze zkušenosti víme, že pokud psy během cvičení nebo výcviku pozitivně motivujeme, mají větší snahu podávat maximální výkony. S vidinou chutné odměny pracuje každý pes radostněji a s      větší pozorností. Ať cvičíte štěně nebo staršího psa, můžete díky chutné a zároveň zdravé odměně jeho „touhu potěšit“ šikovně využít. Při psích sportech, jako je házení míčku,...

Čtěte dál

Farm Food No.1

Farm Food No.1 je kompletní mléčná výživa pro novorozená štěňata, koťata a další malé savce. Má nahrazovat a doplňovat mateřské mléko v období od narození až do ukončení období kojení. Farm Food No.1 je založeno na plnotučném kozím mléce v prášku. Plnotučné kozí mléko v prášku bylo zvoleno díky skutečnosti, že kozí mléku má přirozeně...

Čtěte dál

Farm Food Dental Bone

Už mnoho let je předmětem velkého zájmu veterinářů péče o kůži a srst psů. Zarážející je ovšem ohromný nárůst počtu psů sproblémy zubů. Prvotní příčinou těchto problémů je stále častější výskyt zubního plaku, který vede ktvorbě zubního kamene a všem důsledkům, které stím souvisejí. Protože problémy se zuby u psů jsou čím dál běžnější, je...

Čtěte dál

Farm Food Dental Braided Donut

Už mnoho let je předmětem velkého zájmu veterinářů péče o kůži a srst psů. Zarážející je ovšem ohromný nárůst počtu psů sproblémy zubů. Prvotní příčinou těchto problémů je stále častější výskyt zubního plaku, který vede ktvorbě zubního kamene a všem důsledkům, které stím souvisejí. Protože problémy se zuby u psů jsou čím dál běžnější, je...

Čtěte dál

Farm Food Original Antlers

Psi mají od přírody silnou potřebu žvýkat tvrdé předměty, jelikož jde o jediný přirozený způsob čištění zubů. V přírodě žvýkají vlci i ostatní šelmy z čeledě psovití kůži a kosti kořisti. Během žvýkání se také produkuje hormon endorfin, který přinese vašemu psovi pocit uvolnění a relaxace. „Kůže a kosti kořisti“ pro domácí psi nejlépe nahrazují...

Čtěte dál
Čeština
Zavřít
Váš prohlížeč již není tentokrát!

Aktualizujte svůj prohlížeč tak, abyste si mohli plně vychutnat tyto webové stránky (a mnoho dalších)Aktualizujte nyní!

×