Detoxikace

Detoxikace je proces, který tělu umožňuje odstranit veškeré toxické látky nahromaděné za určité časové období. Aby k tomuto procesu mohlo vůbec dojít, musí být schopna se vyčistit především játra. Množství toxických látek, které vstupují do těla, by mělo být zároveň nižší než množství toxických látek, které se rozloží. Tím se spouští schopnost jater nastartovat proces detoxikace.

Pokud přejdete na krmivo Farm Food, nebude váš pes již muset trávit nadbytečné látky a umělé přísady, což játrům umožní se čistit. V průběhu této detoxikace i několik dní poté bude mít váš pes větší spotřebu tekutin než obvykle v důsledku uvolnění odpadních látek, které je potřeba vyloučit z ledvin. Je tedy důležité, aby měl váš pes vždy přístup k pitné vodě.

Potrava špatného složení, například s nadměrně vysokým obsahem bílkovin, detoxikaci nijak nepřispěje, jelikož tak budou zatížena játra díky potřebě rozložit nadbytečné bílkoviny.

Při přechodu na krmivo Farm Food se pes začne detoxikovat, což je často znatelné díky dočasnému zhoršení kožních problémů a/nebo nadměrné ztrátě srsti. Po nějaké době tyto projevy odezní a dostaví se zcela nová, vylepšená kvalita kůže i srsti. Dočasné zhoršení problémů představuje pro vašeho psa ve skutečnosti pozitivní vývoj.

Kromě těchto projevů mají psi po přechodu na krmivo Farm Food běžně větší množství stolice než obvykle, na které je často (mazlavý) povlak. Ten vzniká v důsledku čištění střev od všech látek, které se po určité časové období hromadily v tlustém střevě.

Pokud má váš pes větší množství stolice než obvykle po přechodu na krmivo Farm Food, znamená to, že má nevyvážený poměr střevních bakterií, a obnova střevní flóry je tudíž skutečně nezbytná.

Vyvážená střevní flóra je základem dobrého zdraví!

Relaxed Healthy Dog