Proč Farm Food HE?

Farm Food HE: lisované přírodní krmivo pro psy již od roku 1982.

Krmivo Farm Food HE neobsahuje chemické antioxidanty, konzervační látky, přidaná barviva, aromatické látky nebo ochucovadla.

Vzhledem k maximální přírodnosti používaných surovin není nutné do krmiva Farm Food HE přidávat chemické antioxidanty a konzervační látky. Z tohoto důvodu mají krmiva Farm Food HE omezenou trvanlivost (do 6 měsíců od data výroby). Rovněž kvůli absenci konzervačních látek je důležité, aby krmivo mohlo „dýchat“ a nedocházelo k jeho zapaření a plesnivění.

To znamená, že krmivo Farm Food HE NELZE skladovat ve vzduchotěsně uzavřených sudech nebo jiných úložných prostorách bez přístupu kyslíku!

Krmivo Farm Food HE neobsahuje žádná pojiva.

Pojiva se často přidávají k dosažení tvrdších granulí. Mají ovšem tu nevýhodu, že na sebe ve střevním traktu vážou určité stopové prvky, jež se nemohou vstřebat. Je tak narušena rovnováha v přísunu živin, která může být dlouhodobě pro zdraví Vašeho psa velmi škodlivá. Při absenci pojiva může někdy dojít k drobení granulí. Tato skutečnost není nijak na závadu, jde přece o zdraví Vašeho psa(psů)!

Krmiva Farm Food HE nejsou extrudovaná.

Krmiva Farm Food HE jsou lisovaná. Abychom zabránili poškození cenných živin, jako jsou bílkoviny a tuky, či zničení vitamínů, není krmivo Farm Food HE extrudované, ale lisované za studena. Všechny složky, které je nutné uvařit, aby se daly řádně strávit (obiloviny), se před přidáním do konečné směsi musí „vyloupat“.

Psi jsou mnohem živější a mají stabilnější chování.

Opakovaně se k nám dostávají informace, že psi po přechodu na krmivo Farm Food HE jsou mnohem živější a veselejší. Děje se tak v důsledku čistých a přírodních surovin vysoké kvality, které se při výrobě používají. Vzhledem k tomu, že používáme především kvalitní bílkoviny z (nizozemského) hovězího masa a sušený hemoglobin, stačí k pokrytí požadavku na konzumaci aminokyselin 24% zastoupení bílkovin. Při trávení tak vzniká podstatně méně odpadních látek a nedochází k nadměrnému zatěžovaní jater.

Rovněž skutečnost, že do krmiv Farm Food HE nepřidáváme žádná barviva, aromatické a konzervační látky, chemické antioxidanty či pojiva, má pravděpodobně stabilizující a příznivý vliv na charakter psa.

Psi začnou být silnější a svalnatější.

Psi jsou od přírody savci. Proto jsme při vývoji krmiv Farm Food HE vzali v úvahu přirozenou potravu psů. Z tohoto důvodu se při přípravě krmiv Farm Food HE jako zdroj bílkovin používá hovězí maso a sušený hemoglobin. Struktura bílkovin v hovězím mase se nejvíce podobá přirozené struktuře bílkovin v psím těle. Psi proto budou statnější a dojde nárůstu svalové hmoty.

Krmivo Farm Food HE neobsahuje kuřecí nebo jiné drůbeží maso.

Protože většina kuřecího (drůbežího) masa, které je na trhu, pochází ze zvířat, která jsou porážena na vrcholu svého růstu (u kuřat ve věku 5 až 6 týdnů), obsahuje kostra kuřete mnoho přírodních růstových hormonů (tyto přírodní růstové hormony jsou produkovány v hypofýze kuřete). Kromě toho obsahují chrupavky mnoho prolinu, což je nepolární aminokyselina, která negativně ovlivňuje funkci skutečných aminokyselin (prolin se chová jako antagonista).

Ze zkušeností víme, že kombinace výše uvedených faktorů má nepříznivý vliv na celkový zdravotní stav psů. Přírodní růstové hormony obsažené v krmivu negativně působí především na růst mladých psů a na plodnost starších kusů. Pokud se do krmiva přidávají dospělé slepice, které se např. porážejí až po té, co přestanou klást vejce, nežádoucí účinky se nedostaví nebo je jich podstatně méně.

Mladí psi rostou rovnoměrně.

Pokud je štěňatům již od počátku nabízeno krmivo Farm Food HE v kombinaci s čerstvým masem Farm Food Fresh Pens & Hart Compleet, rostou mnohem rovnoměrněji a netrpí růstovými spurty a růstovými bolestmi. Rovnoměrný růst s sebou přináší lepší vývoj kostí a zaručuje rovnoměrné tempo při vývoji vazů a šlach psa (v rovnováze s rozvojem kostí), což vede k jejich lepší stabilitě.

Chovatelé nám opakovaně potvrzují, že psi jsou ve fázi růstu vždy „v rovnováze“. Pozoruhodné je na tom poznání, jakoby tito psi v porovnání se štěňaty ze stejného vrhu, která dostávají jiné krmivo, rostli pomaleji, ale v dospělém věku se rozdíly srovnají. Tento úkaz lze pozorovat zejména u větších plemen.

Lepší a hustší srst.

Zejména díky čistému hovězímu tuku, který se před přidáním do krmiva Farm Food HE zahřívá na teplotu maximálně 90 °C (v této fázi se přidává lecitin a zastudena lisovaný olej z lněného semínka nebo olej ze skotského lososa pro zvýšení obsahu omega 3 a 6 mastných kyselin), nedochází u psa k přílišnému zatížení jeho metabolizmu. K lepší kvalitě kůže a srsti přispívá určitě také skutečnost, že krmivo Farm Food HE není extrudované, ale lisované zastudena.

Tato fakta spolu s kvalitními bílkovinami a absencí pojiv, chemických antioxidantů a konzervačních látek pomáhají z nutričního hlediska při řešení problémů s kůží a srstí, jejíž barva a struktura bude opět v bezvadném stavu!

Starší psi najednou „omládnou“.

Mimořádně velké množství uživatelů krmiva Farm Food HE hlásí, že jejich starší psi jsou najednou mnohem aktivnější a živější v porovnání se psy stejného věku, kterým je podáváno jiné krmivo.

Majitelé psů rovněž pravidelně tvrdí, že po přechodu na krmivo Farm Food HE se u jejich psa dostavilo „druhé mládí“. Je zcela jisté, že tento úkaz způsobuje jedinečné složení a mimořádná čistota složek krmiva Farm Food HE, jejichž struktura zůstává neporušena, neboť krmivo není extrudované, ale lisované zastudena.

Krmivo Farm Food HE přispívá ke zdravé stolici.

Psi krmení krmivem Farm Food HE mají všeobecně velice zdravou stolici. Žádné zabarvené vodnaté hromádky, ale zdravé výkaly tmavé barvy. V porovnání s ostatními psy mají výkaly psů krmených krmivem Farm Food HE velice tmavou barvu. Je to způsobeno mimořádně dobrou stravitelností krmiva.

Vzhledem k tomu, že má krmivo Farm Food HE vysoké energetické hodnoty a stravitelnost vyšší než 86 %, produkují psi menší množství výkalů, než jste zvyklí. Stolice má přitom dostatečný obsah vlhkosti, aby psi nemuseli tlačit. Díky konzistenci stolice dochází během vyměšování také k „masáži“ análních žláz, které se tak snadněji vyprazdňují.

Krmivo Farm Food HE je vhodné pro psy všech plemen a všech věkových kategorií.

Psi potřebují v jednotlivých životních stádiích či za různých okolností pouze rozdílné množství biologicky vyváženého krmiva, ale nikoliv zcela jiné krmivo. Proto můžete svému miláčkovi od malička až do stáří podávat krmivo Farm Food HE. Pokud je Váš pes alergický na lepek, můžeme Vám nabídnout odpovídající speciální bezlepkovou směs.

Pro štěňata malých ras je vhodné krmivo Farm Food HE Mini: má identické složení jako klasické granule, ale velikost granulí (6 mm) je upravena tak, aby jejich konzumace byla pro štěňata či pro psy malých ras jednodušší.

Farm Food HE: výborný zdroj prebiotik.

Krmiva Farm Food HE obsahují prebiotika ve formě inulinu, což je nerozpustný cukr (fruktooligosacharid), který se kromě jiného získává z kořene čekanky obecné. Krmivo Farm Food HE tak rovněž představuje vynikající zdroj užitečných bakterií pro správnou výživu střevní flóry.

Krmivo Farm Food HE je možné velmi dobře kombinovat a míchat s krmivem Farm Food Fresh Compleet. Farm Food HE je proto spolu s čerstvým masem Farm Food Fresh vynikajícím řešením.

Čisté přírodní suroviny a přísady vhodné ke konzumaci člověkem.

Na všechny suroviny a přísady, které krmiva Farm Food HE obsahují, se kladou stejné požadavky kvality, jako u výrobků určených k lidské spotřebě. Složení a kvalita používaných surovin krmiv Farm Food HE zajišťují optimální biologickou rovnováhu, vysokou biologickou hodnotu bílkovin a míru stravitelnosti vyšší než 86 %.

Farm Food HE: lisované přírodní krmivo pro psy již od roku 1982.

Jistě jste přesvědčeni, že klademe velký důraz na kvalitu a čistotu všech složek, které se k přípravě krmiva Farm Food HE používají. Chceme tak předejít přetížení jater. V podstatě jsme Vám tak prozradili tajemství, proč krmivo Farm Food HE Vašemu psovi v dlouhodobém horizontu „dělá tak dobře“.

Farm Food HE produktu