Střevní bakteriální imunita je velmi důležitá!

Zdravá střevní flóra je jedním z hlavních pilířů celkového zdraví vašeho psa. Pokud je střevní flóra nevyvážená nebo nedostatečná, zdravotní problémy jsou nevyhnutelné. Poruchy střevní flóry jsou častou příčinou problémů s kůží, srstí a trávením či různých alergií. Proto jsme našim zákazníkům vždy doporučovali zahrnout do jídelníčku jejich psů sestaveného ze suchých krmiv takzvané „dny s čerstvým masem“ na bázi nepraných zelených drštěk, které obsahují přírodní probiotika a prebiotika.

darmflora - Anatomy-of-a-dog-Magnify-Combined.png

Prebiotika, dobré bakterie a enzymy, které obsahuje krmivo Farm Food Fresh Menu, mohou v kombinaci s unikátním složením použitých ingrediencí nahradit část tohoto probiotického efektu syrových zelených drštěk.

Prebiotika jsou zvláštním druhem výživové vlákniny, kterou nerozpouští žaludeční kyseliny a které netráví tenké střevo. Dostávají se tedy nenatrávené do tlustého střeva. Tam slouží jako potrava pro přítomné střevní bakterie. V průběhu bakteriálního rozkladu se uvolňují užitečné složky, které podporují dobré zdraví a stimulují nepřetržitou přítomnost, růst a aktivitu střevní flóry.

Navíc jsme vždy otevřeně hovořili o tom, že vysoce kvalitní kompletní krmiva na bázi čerstvého masa představují dobrý a zdravý způsob stravování vašeho psa.

Tvorba střevní flóry

Stejně jako každý dosud nenarozený jedinec ani štěňata nemají před narozením střevní flóru. První bakterie se do těla dostávají až při průchodu porodním kanálem. Po porodu se štěně čím dál tím více dostává do kontaktu s bakteriemi z okolí matky. Jelikož štěně pije mateřské mléko, je pH faktor (kyselost) v jeho žaludku dostatečně vysoký na to, aby tyto bakterie prošly žaludkem neporušené. Po průchodu do střev se bakterie přilepí na střevní stěnu, čímž dochází k tvorbě střevní flóry.

Dokud štěně pije mateřské mléko, obsahuje střevní flóra převážně bifidokultury. Ty jsou velmi cenné, jelikož takzvané „dobré bakterie“ vyrábí různé kyseliny, které zabíjí škodlivé bakterie.

Jakmile štěně přestane pít mateřské mléko, pH faktor (kyselost) v žaludku se sníží. Škodlivé bakterie tak mají menší šanci proniknout až do střev. Ty nejužitečnější bakterie, které se do střev uměly dostat v průběhu období kojení, však již také neprojdou. V divočině je tato skutečnost vykompenzována procesem, při kterém štěně dostává předem natrávenou potravu od svého rodiče. Díky tomu může pokračovat vývoj zdravě vyvážené střevní flóry.

Obzvláště u štěňat je podstatné, aby ze své první pevné potravy dostávala živiny, ale také podporu pro zdravě vyváženou střevní flóru. Z toho důvodu doporučujeme krmit štěňata v prvních několika týdnech života vedle mateřského mléka výhradně krmivem Farm Food Fresh Menu (případně doplněným o krmivo Farm Food No.1).

Doporučujeme začít s krmivem Beef Complete: Kompletní krmivo s hovězím masem a od šestého týdne věku postupně přejít na krmivo Tripe and Heart Complete: Kompletní krmivo s dršťkami a srdcem.

Vhodné pro všechny věkové kategorie jako denní či doplňková potrava.

Je tedy samozřejmostí, že krmivo Farm Food Fresh Menu „Kompletní dršťky a srdce“ a „Kompletní hovězí maso“ a je vysoce vhodné jako denní potrava pro vašeho psa bez ohledu na věk či plemeno, jelikož toto krmivo obsahuje všechny nezbytné živiny, vitamíny a minerály. Toto krmivo také lze smíchat s kompletním zastudena lisovaným krmivem pro psy Farm Food HE.

Z důvodu rozdílné stravitelnosti však nelze míchat krmivo Farm Food Fresh Menu s extrudovanými či pečenými granulemi. To by mohlo dočasně vést k řídké stolici.

Farm Food HE Produktu